• Górale Pienińscy

Data 24.01.2018

W Pieninach malowania na szkle ciąg dalszy

Warsztaty pt.: „Na szkle malowane” prowadzą dwie szczawnickie artystki: Anna Madeja i jej siostrzenica Joanna Dziubińska.
Do tej pory warsztaty odbywały się gościnnych murach LO w Krościenku, jednak w ubiegłym tygodniu odbyły  się dwie wyjazdowe sesje: 16 stycznia w Szkole w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawnicy, gdzie dzięki dyrektor Annie Szczepaniak zorganizowano zajęcia dla jej najmłodszych adeptów oraz 17 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Kluszkowcach  na zaproszenie dyrektora Artura Majerczaka odbyły się zajęcia dla dzieci z gminy Czorsztyn.

Skupione oblicza młodych twórców rozjaśniły się dopiero przy wspólnej fotografii prezentującej końcowy efekt pracy. Każdy z radością zaniósł obrazek do domu – miał to być prezent dla ukochanej babci i dziadka, wszak już niedługo nadchodziło ich święto. W warsztatach udział wziął m.in. wójt gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, który sekundował synkowi mierząc się z … sromowieckimi gęśmi. Tutaj ramię w ramię z dziećmi pracowali dorośli. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i wszyscy uczestnicy mówili, że chcą jeszcze i jeszcze… 

Po feriach kolejne warsztaty odbędą się w szkołach podstawowych w Krościenku, Szczawnicy i Sromowcach.