• Górale Pienińscy

Data 08.05.2020

Quest wirtualny w Szczawnicy

Pierwszy taki quest

W związku z epidemią i panującymi przepisami Fundacja Mapa Pasji wykorzystała funkcję Street View amerykańskiego giganta Google oraz wieloletnie doświadczenie w tworzeniu edukacyjnych gier terenowych z zastosowaniem metodyki Valley Quest do stworzenia questu w formie internetowej rozrywki, pozwalającej odbyć podróż po skarb na ekranie komputera. 

Skarby Górali Pienińskich

Z nurtem dziejów po Szczawnicy, bo taki tytuł nosi zabawa inaugurująca cykl questów wirtualnych, prowadzi po przepięknych zakątkach słynnego uzdrowiska, począwszy od zdobionych godłami szalayowskimi domów przy ulicy Głównej, przez Park Dolny, ścisłe centrum, plac Dietla, Park Górny, a wreszcie nad Grajcarek u podnóża Palenicy. Podczas zabawy wirtualny podróżnik zdobywa wiedzę przede wszystkim o historii odwiedzanych miejsc. Quest zawiera też materiały edukacyjne z serwisu Skarby Górali.  

Szczawnica - i co dalej?

Questy wirtualne łączą przyjemność grania w trójwymiarowej przestrzeni ze zdobywaniem wiedzy o prawdziwym świecie. Taka podróż wirtualna jest atrakcją nie tylko na czas pandemii - może także ułatwić poznawanie kraju osobom, które z różnych względów również w warunkach nieepidemicznych mają ograniczone możliwości podróżowania. Powinna przy tym zachęcić do pogłębiania wiedzy o wybranym miejscu i ludziach, ich kulturze i historii. Fundacja Mapa Pasji planuje stworzenie kolejnych questów wirtualnych w bliskiej przyszłości.

Zdobądź wirtualną pieczęć!

Wszyscy, którzy ukończyli quest, mogą zalogować go na swoim profilu w serwisie questy.com.pl (jeśli nie wiesz, jak to zrobić, czytaj to) i otrzymać wirtualną pieczęć. Przejście questu wirtualnego liczy się do odznaki PTTK tak samo, jak pokonanie trasy questu terenowego. 

Quest znajduje się POD TYM ADRESEM. Zachęcamy do zabawy!