• Górale Babiogórscy

Data 19.08.2020

Seminarium nt. edukacji regionalnej (Zawoja, 22.08.2020)

W imieniu Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi i partnerów projektu pt. „Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski” serdecznie zapraszamy na seminarium z cyklu „Poznaj Górala spoza Podhala”, które odbędzie się 22 sierpnia br. w Hotelu Jawor w Zawoi Wilcznej.

Podczas spotkania będziemy dyskutować, jak skutecznie realizować zajęcia z edukacji regionalnej, jakie narzędzia i metody edukacji stosować, a także jakie szanse, wyzwania, problemy i zagrożenia wiążą się z realizacją zajęć w tej dziedzinie. Zaprezentujemy doświadczenia z różnych stron Małopolski – nie tylko od Babiogórców, ale też Spiszaków, Orawian i Górali Białych.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zarówno przedstawicieli samorządów, jak instytucji kulturalnych, edukacyjnych, parków narodowych i krajobrazowych, szkół, przedsiębiorców, twórców lokalnych oraz inne osoby, które wierzą, że edukacja regionalna jest ważnym elementem kształcenia w ogóle.

Seminarium będzie także podsumowaniem projektu, w ramach którego przez 3 lata wspólnie z 6 partnerami i kilkuset wolontariuszami z naszego regionu i z całej Polski dokumentowaliśmy dziedzictwo kulturowe małopolskich Górali spoza Podhala (Górali Białych, Nadpopradzkich, Pienińskich, Orawskich, Babiogórskich, Spiszaków, Zagórzan i Kliszczaków) oraz organizowaliśmy warsztaty rozwijające regionalne tradycje. Portal i aplikacja „Skarby Górali” będące efektem projektu, pozwalają mieszkańcom południowej Małopolski lepiej poznać własne dziedzictwo, a turystom – odkryć, że poza Podhalem istnieją różnorodne grupy Górali, z  własną kulturą – gwarą, strojami, zwyczajami, potrawami, rękodziełem i wyjątkowymi opowieściami.

Uprzejmie prosimy o przesyłanie zgłoszeń udziału najpóźniej do 17.08.2020 na adres: bck@zawoja.pl. UWAGA: ze względu na pandemię COVID-19, ilość miejsc jest ograniczona, a zgłoszenie udziału jest konieczne. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wydarzenie będzie organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego (zachowanie odstępów, maski, płyny do dezynfekcji). Wydarzenie będzie można także śledzić on-line poprzez stronę internetową www.facebook.com/SkarbyGorali.

ZAPROSZENIE
PROGRAM SEMINARIUM